Yazarlar Astroloji
Teknoloji:
Teknoloji

Vidalı Komresör Nedir?

11 Mayıs 2017 Perşembe 22:14
Vidalı Komresör Nedir?

Kompresörler uzun süreden beridir hayatımızda olan mucizevi aletlerin başında gelir. Bunun sebebi gerçekten kompresörlerin çok fazla işe yaramasıdır.

Kompresörler uzun süreden beridir hayatımızda olan mucizevi aletlerin başında gelir. Bunun sebebi gerçekten kompresörlerin çok fazla işe yaramasıdır. Hava basıncı ile çalışan frenlerden tutun da fabrikaların üretim sağlayan bölümlerine kadar, birçok alanda kompresörler yani hava üfürücü makineler görev alır. Bu makineler hayatımızı gerçekten kolaylaştıran zararsız ve çok daha pratikleşmeyi sağlayan makinelerdir. Özellikle gündelik hayatımızda kompresör dediğimiz zaman direkt olarak aklımıza tekerlek şişirme gelir. Çünkü ne zaman bisikletçiye gitsek bir kompresör görürüz ve bu kompresör ile tekerleklerimizi şişirirler. Tabi ki bu kompresörlerin büyük bir kısmı normal pistonlu kompresörlerdir.

Üzerinde büyük bir motor bulunan bu kompresörler havayı motor yardımı ile depo eder ve bir piston aracılığı ile bu havayı sıkıştırarak dışarı doğru iter. Tabi ki kompresörler de iki farklı şekilde çalışır. Normal kompresörler ve vidalı kompresörler olarak kompresörler iki farklı mantıkla çalışabilir. Genel anlamda vidalı kompresörler çok daha etkili ve çok daha hızlı işlev sağlar. Özellikle büyük sanayi alanlarında vidalı kompresörler çok daha etkin hizmet sağlamaktadır. Bunun sebebi vidalı kompresörlerin çok daha güçlü basınç yaratmaları ve havayı çok daha etkili bir şekilde dışarı atmasıdır. Genel olarak iki kompresörün çalışma prensibi bu şekildedir fakat insanlar genel olarak vidalı kompresörleri daha çok tercih etmektedirler. Vidalı kompresörler çok daha sessiz bir şekilde çalışmaktadır ve daha iyidir.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sosyal Medya Kullanımı
Çok uzun bir süreden bu yana dünyada ve ülkemizde sosyal medya kullanımı artmıştır. Bu sistem içinde...

Haberi Oku