Yazarlar Astroloji
Teknoloji:
Teknoloji

Türkiye'de iPhone 7'nin %58'i vergi

19 Ekim 2016 Çarşamba 09:19
Türkiye'de iPhone 7'nin %58'i vergi

iPhone 7 yurtdışında oldukça uygun bir fiyata satılması ve Türkiye'deki satış fiyatının neden bu kadar yüksek olduğunu bir çok kişi merak etmiş olup işte bunun net bir açıklaması haberimizde yer almaktadır.

Teknoloji alanında oldukça güçlü olan Apple her daim yeni akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye devam ediyor ve her seferin gittikçe fiyatının arttığı gözlenmektedir.Peki iPhone 7'den yola çıkacak olursak Türkiye'ye geliş fiyatı nedir burada hangi vergiler alınarak bu fiyat rakamlarına ulaşıyor aşağıda..

Evet iPhone 7'nin Türkiye'ye giriş fiyatı 1.930 TL olmaktadır.Bundan sonrası başlıyor işte %6 bandrol parası (115 TL), %9 Bayii kârı (227 TL), %18'i K.D.V (495 TL) ve demek oluyor ki Tükiye'ye adım attıktan sonra iPhone 7 toplamda 1.319 TL vergi ile toplamda Türkiye satışı 3.249 TL gibi bir satış rakamı ortaya çıkmaktadır.

Bu demek oluıyor ki Tükiye'ye gelen iPhone 7'nın %58'i vergi olmaktadır. Bu oldukça yüksek bir miktar olmaktadır ki bu durum akıllı telefonu yurtdışından getirtmek için büyük bir teşvik olmaktadır.
 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
o

Kredi Kartı ile Bahis Oynamanın Avantajları
Son yıllarda kredi kartı kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır.

Haberi Oku