Yazarlar Astroloji
Teknoloji:
Teknoloji

Güncel Teknoloji Merkezi Bilgedefteri!

21 Aralık 2016 Çarşamba 21:13
Güncel Teknoloji Merkezi Bilgedefteri!

Hayatın her alanında gerçekleşen yenilikler dünya genelindeki bireylerin işlerini kolaylaştırmakta, gündelik yaşamın geçmişe oranla daha iyi duruma gelmesini sağlamaktadır. Güncel teknoloji bu anlamda dikkatle takip edilmektedir.

 GÜNCEL TEKNOLOJİ

Hayatın her alanında gerçekleşen yenilikler dünya genelindeki bireylerin işlerini kolaylaştırmakta, gündelik yaşamın geçmişe oranla daha iyi duruma gelmesini sağlamaktadır. Güncel teknoloji bu anlamda dikkatle takip edilmektedir.

Son yıllarda sanal gerçeklik başta olmak üzere birçok yeni gelişme meydana gelmiştir. Sanal gerçeklik güncel teknolojinin en önemli örneklerinden birisidir. Bilgisayarların taklit ederek oluşturduğu ortamlar görsel anlamda yeni deneyimler sunmaktadır. Eğitim, sağlık ve gözlem gibi alanlarda sanal gerçekliğin kullanıldığı görülmektedir.

Telekomünikasyon teknolojinin yeni adımlarıyla buluşan bir diğer alandır. Dumanla haberleşmenin ardından gelen farklı sinyal araçları geçmişte kurulan iletişimin başlıca unsurları arasında yer almaktadır. Uzun mesafeler arası iletişim zaman içerisinde gelişmiş, telgraf, telefon ile devam etmiştir. Haberleşme uyduları sayesinde bir adım öteye geçme mümkün olmuştur.

Bilgisayar altyapısı ve internette telekomünikasyon alanında yaşanan gelişmelerden bir tanesidir. Güncel teknoloji haberlerinin çoğunluğunu oluşturan internet sık kullanılmasıyla dikkat çekmektedir. Özellikle mobil internetin hızla yaygınlaştığı göze çarpmaktadır.

1837 yılında icat edilen elektrikli telgrafın ardından radyo geliştirilmiş, bunları günümüzde halen kullanılmakta olan cihazlar takip etmiştir. James Clerk Maxwell 1865 yılında radyo dalgalarının yayılmasına yönelik teoriyi kurmuştur.

Bilgedefteri.net sitesi üzerinden en güncel teknoloji haberlerine ulaşmak mümkündür. Kullanıcıların ilgisini çeken sanal gerçekliğe dair haberlerin yanı sıra Google gibi büyük şirketlerin öncülük ettiği yapay zeka teknolojisine yönelik detaylara da sıklıkla yer verilmektedir.

Yapay zeka geleceğin önemli teknolojileri arasında gösterilmektedir. İnsanların düşünme yöntemleri baz alınarak benzer yapay talimatlara ulaşmak hedeflenmektedir. Bilgisayarın programlanarak düşünmeyi gerçekleştirmesi zamanla farklı bir hal almaya başlamış, öğrenen bir yapay zeka kavramına doğru ilerleme durumuna geçmiştir. Bu sebeple mevzuuyla alakalı gelişmeler yakından takip edilmektedir. Bilgedefteri.net yazarları tarafından konuya ilişkin haberler aktüel şekilde eklenmektedir. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Facebook özelliği bu sefer instagrama geliyor!
Instagram yep yeni özelliğiyle beraber kullanıcılarına facebook özelliğini getirmeyi düşünürken işte...

Haberi Oku