Yazarlar Astroloji
Teknoloji:
Teknoloji

Facebook'a telif hakkı cezası: 500 milyon dolar ceza

02 Şubat 2017 Perşembe 07:49
Facebook'a telif hakkı cezası: 500 milyon dolar ceza

Facebook'un sahibi olmuş olduğu firmalardan birisi olan Oculus firmasına telif haklarını ihlal etmiş olduğu gerekçesiyle 500 milyon dolar ceza kesildi.

ABD'de bir mahkeme, Facebook'u sanal gerçeklik teknolojisini yasadışı olarak kopyaladığı suçlamasıyla 500 milyon dolar cezaya mahkum etti.

Zenimax şirketi tarafından suçlanan ve sanal gerçeklik buluşlarını yasadışı şekilde kopyalandığı iddia edilen Oculus firması Facebook tarafından 2 milyar dolara satın alınmıştı.  

ABD'nin Dallas kentinde açılan ve 3 hafta süren dava sonucunda mahkeme, davacı konumundaki Zenimax şirketine, telif hakları ihlali nedeniyle 500 milyon dolar ödenmesine hükmetti. Zenimax şirketi, açtığı davada Facebook'tan 2 milyar dolar tazminat talep etmişti.    

Facebook'un sahibi Mark Zuckerberg ise Oculus'un ürünlerini başka birilerinin teknolojisi ile geliştirildiği düşüncesinin yanlış olduğunu söyledi.

Facebook karını artırdı

Öte yandan Facebook 2016 mali yılının 4. çeyreğinde analist beklentilerinin üzerinde kar ve gelir elde etti. Şirketin hisse başına karı 1,41 dolar, gelirleri ise 8,81 milyar dolar oldu. Analistler hisse başına 1,31 dolar kar ve 8,51 milyar dolar gelir bekliyorlardı.

Ekim-Aralık döneminde Facebook'un aylık aktif kullanıcı sayısı ise yıllık bazda yüzde 17 büyüdü. Günlük aktif kullanıcı sayısı 1,23 milyara ulaştı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
o

Kredi Kartı ile Bahis Oynamanın Avantajları
Son yıllarda kredi kartı kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır.

Haberi Oku