Yazarlar Astroloji
Teknoloji:
Teknoloji

Apple gelirleri düşmeye devam ediyor

26 Ekim 2016 Çarşamba 11:32
Apple gelirleri düşmeye devam ediyor

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından birisi olan Apple son yapılan bir açıklama ile son iki çeyrekte gelirlerinin düştüğü ve yılın üçüncü çeyreğinde ise kardan zarar ettiği belirtildi.

Apple teknoloji alanında oldukça büyük şirketlerden birisi olurken son yıllara göre gelirlerinin düştüğü son yapılan araştırmalarda onaylandı.Satışlarının azalmasının yanı sıra son üç çeyreğe bakıldığında üst üste düşüşleri görmek mümkün oluyor.

Şirkette son olarak 2003 yılında Ocak ve Mart dönemlerinden bu yana ilk defa bu yıl gelirlerinin azaldığı söylendi.Bu düşüş akıllı telefonları olan iPhone marka cep telefonları üzerinde yaşadığı belirtildi. Apple iPhone satışlarında yaklaşık olarak %5.2 oranında düşüş gördüğü iPad satışlarında %6.1 bir düşüş, Mac bilgisayar satışlarında ise %14'lük bir düşüş görülmektedir.

Apple başlı başına bir düşüş içerisine girdiği görülürken son yıllarda bu düşüş piyasaya yeni giriş yapan akıllı telefonlardan kaynaklandığı açıklandı. 2016 yılının Eylül sonunda biten mali yılda ise net karı bir önceki mali yılına göre %14.4 azalışta ilerleyen zamanlarda bakalım Apple tarafından bir hamle gelecek mi? 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Facebook özelliği bu sefer instagrama geliyor!
Instagram yep yeni özelliğiyle beraber kullanıcılarına facebook özelliğini getirmeyi düşünürken işte...

Haberi Oku