Yazarlar Astroloji
Sağlık:
Sağlık

Black mask zararlı mı? Siyah maske zararları ve faydaları

15 Mart 2017 Çarşamba 01:16
Black mask zararlı mı? Siyah maske zararları ve faydaları

Yüzlerce yıl toprağın altında kalmış polifenoller içermesi ile cilt sağlığınıza ve güzelliğinize oldukça yararlı olan bir maske çeşididir.

Yüzlerce yıl toprağın altında kalmış polifenoller içermesi ile cilt sağlığınıza ve güzelliğinize oldukça yararlı olan bir maske çeşididir. Siyah rengi doğal rengi olup, herhangi bir katkı maddesi de içermemektedir. black mask içinde; doğal polifenoller, kalsiyum, çinko, molibden, potasyum mineralleri ve suda eriyen birçok vitamin de yer alır. Maskenin etkisini yarım saat kadar bir ssüre içinde görebilirsiniz. 40 kg'a yakın bitkinin ve de ham maddenin özütü bu maske içerisinde yer aldığı için, maskeyi kullanımdan sonra yüzünüzdeki farkı hemen hissedeceksiniz. Ayrıca ekonomik ve kullanımı kolay olduğu için evlerde çok rahat kullanılabilen bir maskedir. Çeşitli dermatolojik testlerden geçirilerek bu maskeyi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Özellikle kadınların rağbet ettiği siyah maske, son dönemlerin en popüler maskesi haline de gelmiştir.

Siyah maske nasıl sürülür?

Siyah maske, yüz hatta vücut için de uygulayabilirsiniz. Maskeyi parmağınızla ya da fırça yardımı ile sürebilirsiniz. Sürdükten sonra 30 dakika kadar bekletiniz. 30 dakika sonrası ılık su ile yıkayınız. Yıkamadan 15-20 dakika bekleterek de soyup çıkarabilirsiniz. Maske uygulamasını haftada 2 ya da 3 kez uygulayabilirsiniz. siyah maske zararları bulunmadığından herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Siyah maske kullanımı

Ciltte uygulama sayılarına bağlı olarak değişiklik
  • 1- Siyah maske ilk uygulamada; ciltteki gözeneklerdeki siyah birikimlerin dışarı çıkmasını sağlar.
  • 2-Üç veya dördüncü uygulamada; siyah noktalardan arınmış olacaksınız. Ayrıca sivilce sorunlarınız da azalmış olacak ve cildiniz daha ışıltılı gözükecek.
  • 3- Sekiz ile onuncu arasındaki uygulamalarınızda; cildinizde gözle görülür bir değişiklik fark edeceksiniz. Gözenekleriniz sıkılaşmış olacaktır. Yüzünüzde leke ya da sivilce yok denecek kadar az olduğunu fark edeceksiniz. Yaşlılık çizgilerinizde de azalma olduğunu göreceksiniz.

Siyah Maskenin Faydaları Nelerdir? Zararı Var Mıdır?

Cildin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. siyah maske nasıl sürülür kısmında anlattığımız üzere ürün kullanımı oldukça basit olmasına rağmen etkisi oldukça güçlüdür. Bunun yanında ciltteki toksik maddelerin atılmasına yardımcı olur. Yani detoks etkisi yaratır. İçindeki polifenoller, doğal hormonun dengesinin düzenlenmesinde önemlidir. Siyah maskedeki soğuk nem sayesinde deri gözenekleri serbest kalır. Böylelikle kanın yüzeye çekilmesini sağlar. Ciltte polifenollerin sayesinde; kollajen sentezini uyarması ile hasarlı dokunun onarılmasını sağlamaktadır. Siyah nokta ve sivilcenin çıkmasını önlemeye yardımcı olur. Akne veya sivilceniz varsa da onları da yok eder. Cildi onarır. Cilt pH'ını dengeler. Ciltteki iltihap ve ödemi sökmeye yardımcı olur. Cilde canlılık kazandırarak, yaşlı görünümü engeller. Kırışıklık oluşmasını da engeller. Yani anti-aging etkisi yapar. Cildi ölü hücrelerden temizleyerek, cildin sıkılaşmasını sağlar. Dokuları ve hücreleri zengin içeriği sayesinde besleyerek, güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Cildin doğal renginin korunmasına ve çillerin belirginliğinin azalmasına yardımcı olur. Sigara, alkol gibi zararlı etmenlerin cilde verebilecek zararını indirger. Siyah maskenin bilinen herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ancak siyah maske kullanmadan önce bir uzmana danışmanızda fayda bulunmaktadır. Uzmanın önerisi doğrultusunda maskeyi kullanmanız daha uygun olacaktır. Çünkü cilt tipinize uygun olup olmadığınız da uzmanınız doğrultusunda öğrenebilirsiniz.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Şifalı Bitkiler ve Alternatif Tıp
Şifalı bitkiler ve alternatif tıp hakkında bilgiler içeren ve çeşitli hastalıklar için uzmanların bitki...

Haberi Oku