Yazarlar Astroloji
Medya

Faiz ödemeden ev sahibi olma yolları

29 Kasım 2016 Salı 14:25
Faiz ödemeden ev sahibi olma yolları

Ev insanların aile olarak oturabileceği şekilde yapılmış yapı, meskendir. Geçmişten günümüze kadar insanların en önemli ihtiyaçlarından birisidir. Kişiler bir yuva kurduktan sonra oturabileceği bir barınağının olmasını isterler. Fakat her kişiye bu istek bazen ekonomik yetersizlikler sonucu imkânsızdır. Geliri çok yüksek olan kişiler kendilerine bir ev alarak barınak sahibi olabilirken bütçesi bir ev parasını yetiştiremeyecek kadar kısıtlı olanlar nasıl ev sahibi olacak? Peşinatı olmayanlar ve ev alacak parayı denkleştiremeyenler için  faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak  tam onlara göredir.

Faizsiz ev sahibi nasıl olunur?

Faizsiz ev sahibi olmak isteyenler
 konut yatırımcıları ve gayrimenkullerin dar gelirliler için başlattığı özel kampanyalardan yararlanarak kira öder gibi ev sahibi olabilecekler. Konut yatırımcılar düşük geliri olanlara 36 ay vade ile 120 ay vade arasında vade süresi belirleyerek kira öder gibi ev sahibi olmaların sağlamaktadır.

Ev sahibi olmak, isteyenler için başka bir alternatif daha vardır. Gayrimenkul ve konut yatırımcılarına güvenemem diyenlerinde başvuracağı tek adres  faizsiz kredi veren bankalar.

Bankalar faizsiz krediye nasıl veriyor?

Bazı bankalar ev sahibi olmak ve kiradan kurtulmak isteyen tüketiciye faizsiz kredi veriyor. Faizsiz kredi de bankalar, faiz yerine çeşitli yollardan kredi kullandırma masrafları almıyorlar. Çoğu bankalar tüketici yani bireysel kredilerde faiz talep etmemektedir. Bazı bankalarda da özel gün ve haftalarda verilen kredilerde de faiz almadan verilmektedir. Bu avantajlardan yararlanmak isteyen tüketiciler faizsiz ev kredisi veren bankaları araştırarak bu kampanyalardan yararlanabilirler.

Günümüzde ev sahibi olmak için artık yıllarca beklemeye ve ev parası biriktirmeye gerek kalmadan ev sahibi olabilirler. Çünkü yıllarca hem kira ödemek hem de ev sahibi olmak için para biriktirmek oldukça zordur. Hele birde ekonomik pahalılığın artması ve ev fiyatlarının ve kiraların artması ile bu durum biraz daha zorlaştı. Bunun yerine bankalardan kredi alarak ya da konut yatırımcılarının tanıdığı fırsatlardan yaralanarak kira ödemek yerine kendi evinizin parasını ödeyerek, en geç 10 yıl sonra ev sahibi olabilecekler.

Bir düşünsenize 10 yılda kira ödeyen bir tüketici on yılsonunda bir ev alacak kadar kira ödemiş oluyor. Üstelik 10 yıl öncesi kredi veya konut yatırımcıların verdiği kampanyalardan yararlanarak ev alsaydı on yılsonunda evi kendine kalacak ve ödediği evin parasının değeri de artacaktı. Kirada oturan bir tüketici ise 10 yılsonunda ne kendisine kalacak bir evi var nede birikmiş parası.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
o

Fatma karakteri Söz dizine veda etti
Star Tv'nin sevilen dizisi Söz'de şok ayrılık yaşandı. Dizide Fatma karakterini canlandırmakta...

Haberi Oku