Yazarlar Astroloji
Magazin:
Magazin

Mahkemelik olduğu iç mimar sahte çıktı!

31 Mayıs 2017 Çarşamba 10:48
Mahkemelik olduğu iç mimar sahte çıktı!

Ece Erken mahkemelik olmuş olduğu iç mimarın İç mimarlar odasında kaydının bulunmadığı hatta bahsi geçen kişinin ödenen bedellere fatura kesmediği içinde kayıt dışı tahsilat yapması sonucunda vergi usulsüzlüğü yaptığı öğrenildi.

Ece Erken'in geçtiğimiz ay mahkemelik olduğu mimarın İç Mimarlar Odasında kaydı olmadığı ortaya çıktı.

Erken mahkemelik olduğu mimara önceki gün temyiz davası açarak yargı yoluna gitti. Mağduriyetinin giderilmesini isteyen Erken'in avukatı Ersoy Akdemir, konunun İç Mimarlar Odası'na taşındığını ve davalık olduğu mimarın burada kaydının olmadığını söyleyerek, "Bahsi geçen şahsın, mimarlar odasına kaydı olmadığı gibi ödenen bedellere ilişkin fatura kesmediği için kayıt dışı tahsilat yaparak vergi usulsüzlüğü yaptığı ortaya çıktı. Vergi dairesinde konu inceleniyor" dedi.

İç Mimarlar Odasında kaydı yok

Avukat Ersoy Akdemir, yaşanan olayı şu sözlerle açıkladı:

"Müvekkilim Ece Erken'i alt evin tadilat işlerine talip olan iç mimarlık şirketi, işin yapılmasından sonra fazladan ve fahiş düzeyde para talep etmişti. Davayla ilgili yaptığımız araştırmada hukuksuzluğun sadece fazla paradan ibaret olmadığı, ilgili şirketin farklı konularda da ciddi ihlaller içerisine girdiği üzülerek görülmüştür" dedi.

Yaşanan konu hakkında görüşleri alınan İç mimar ve Çevre Tasarımcısı TMMOB İç Mimarlar Odası Genel Başkanı Emrah Kaymak, "Halkımızın; bilinçlenmesine ve meslek odasına kaydı bulunmayan, başka meslek disiplinlerinden olan ve hatta hiç bir mesleki eğitimi olmayan, bizim sahte anayasal bir suç işleyen bu kişilere itibar etmemesi gerektiğini, hizmet almak istedikleri iç mimarın meslek odasında kaydı olup olmadığını İç Mimarla Odası ile iletişime geçerek öğrenebileceklerini belirtmek isterim" dedi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
o

Takım Elbise
Erkekler için özellikle takım elbise her alanda kullanılabilecek kıyafet seçenekleri arasında yer almaktadır.

Haberi Oku