Yazarlar Astroloji
Gündem:
Gündem

TRT çocuk artık reklam almayacak

23 Kasım 2015 Pazartesi 18:23
TRT çocuk artık reklam almayacak

TRT Genel müdürü olan Şenol Göka'nın yapmış olduğu açıklamaya göre artık TRT Çocuk kanalına reklam alınmayacağını duyurdu.

TRT almış olduğu yeni bir karar ile artık TRT Çocuk kanalına reklam alımlarını durdu.

Bazı reklamların çocukların gelişimini etkileyebileceği düşüncesinde olan TRT Genel müdürü Şenol Göka bundan böyle reklam alımlarını durduklarını açıkladı.

Yapılan açıklama şu şekildedir;

"Onun için inşallah şu ana kadar böyle değildi ama bundan sonra böyle olacak, TRT'yi çocuk kanalında reklam almayan bir yayıncı olarak göreceksiniz. Çocuk kanalına hiçbir şekilde, hatta kitap ve en faydalı bilgilerin reklamını bile almadan, yani bir bakıma çocukları bütün ticari, gelir getirici veya kazanç sağlayıcı faaliyetlerden uzak tutmak ve onları bu düşünceden kendi hayallerine biraz itelemek gerekiyor. O yüzden TRT Kurumu, bundan sonraki reklam pazarlamalarında çocuk kanalına reklam almayacak. Neye mal olursa olsun. Dolayısıyla da çocukları aileleriyle olmaya teşvik edebilirsek, sosyal yardımlaşmaya birazcık iteleyebilirsek, sokağa çıkarabilirsek, ticari faaliyetlerden uzak tutup, uluslararası ölçekte de birazcık olandan bitenden, diğer çocuklardan haberdar edecek şekilde donatabilirsek sanırım işi büyük ölçüde halletmiş olacağız. En azından bundan sonraki sorunların çözümüne kolay bir adım atmış olacağız."Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bahçe Kapısı İçin Motorlar Nice'de
Bahçeli evde oturanlar, apartman sakinleri ya da işletmeler için her açıdan kontrolleri ellerinde tutmaları...

Haberi Oku