Yazarlar Astroloji
Gündem:
Gündem

Trafik kazası araç değer kaybı davası

31 Ocak 2017 Salı 13:53
Trafik kazası araç değer kaybı davası

Maddi hasarlı trafik kazalarında, taraflardan birinin hatası sonucu, karşı tarafın aracında oluşan zarar ve sonrasındaki değer kaybı için dava açılabilmektedir. Aracında oluşan değer kaybını, hatalı tarafın sigorta şirketinden almak için araç değer kaybı davası açılması gerekir.

Maddi hasarlı trafik kazalarında, taraflardan birinin hatası sonucu, karşı tarafın aracında oluşan zarar ve sonrasındaki değer kaybı için dava açılabilmektedir. Aracında oluşan değer kaybını, hatalı tarafın sigorta şirketinden almak için araç değer kaybı davası açılması gerekir. Böyle bir dava açmak için, ilk olarak bazı belgeleri hazır tutmanız gerekmektedir.

Bu belgeler; araç hasar tespit tutanağı, kaza anındaki araçların görüntülerini gösteren fotoğraflar, aracın expertiz raporu, kaza tutanağı, ruhsat ve diğer belgeler. Bu belgeler ile birlikte, araç değer kaybı davası için gerekli olan diğer belgede, dava için kullanılacak olan dilekçedir.

Değer kaybı dava dilekçesi

Yukarıda yer alan belgeler ile birlikte hazırlanacak olan araç değer kaybı davası dilekçesi ile başvuru yapılabilir. Bu dilekçeyi doldururken, mahkemenin adı, davalı ve davacının ad soyadlar ile adresleri yer almalıdır. Davacının kimlik numarası, tarafların kanuni temsilcilerinin ad, soyad, adres bilgileri, dava konusunun değeri, davacının iddiasının dayanağı olan bütün vakaların sıra numaraları ile açık özetleri, dayanılan hukuki sebepler, açık bir şekilde talep sonucu ve benzeri bilgiler dava dilekçesinde yer almasında yarar vardır.

Bu yazı ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak ve varsa sorularınızı iletmek için, aşağıda yer alan kaynak siteden bilgi alabilirsiniz. Kaynak (araç değer kaybı davası) : http://www.yasingirgin.av.tr/arac-deger-kaybi-davasi/
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bahçe Kapısı İçin Motorlar Nice'de
Bahçeli evde oturanlar, apartman sakinleri ya da işletmeler için her açıdan kontrolleri ellerinde tutmaları...

Haberi Oku