Yazarlar Astroloji
Gündem:
Gündem

Terörle mücadele ekipleri geliştiriliyor

08 Mayıs 2017 Pazartesi 08:14
Terörle mücadele ekipleri geliştiriliyor

PKK sonrasında yaşanan FETÖ olaylarında artık yürütülen operasyonlarda yeni önlemler alınarak ilerlenmeye çalışılıyor. Yaz aylarının gelmesiyle daha sıkı önlemler alan güvenlik güçleri yoğun çalışmalar devam ediyor.

Özellikle son 2-3 haftada, içeriye terörist ‘sarkıtmaya’ çalışan PKK’lılar büyük hüsrana uğratıldı. Sınırdaki TSK ve jandarma birliklerinin etkin çalışması, sızmaları sıfır noktasına kadar indirmiş. Örgütün taktik değişikliğinin altında bu başarı var.

İRAN SINIRINA DUVAR

PKK ve DAEŞ saldırıları, canlı bomla eylemleri nedeniyle terör örgütlerinin Suriye’den gelerek Türkiye’de eylem yapmasının önüne geçmek için Türkiye-Suriye sınırına duvar örülmüştü. Şimdi de Türkiye-İran sınırına da duvar örülecek.

PKK’yı özellikle Türkiye içinde etkisiz kılmaya yönelik çok önemli adımlar atıldı. Ancak PKK da bu adımlara karşılık, etkisini sürdürebilmek için sürekli yöntemler deniyor, yeni yollar arıyor. Güney sınırlarımızdaki etkinlik, PKK’nın sızmalarını önemli ölçüde azaltmış durumda. Ancak PKK’nın İran’ın Türkiye sınırında da kampları var. Bu kamplar istihbarat notlarında; Makü, Dambat, Navur, Kotr, Kenereş, Şehidan olarak sıralanıyor.

Tespitlere göre bu kamplarda 800 ila 1000 civarında PKK’lı terörist barınıyor. Teröristler, PKK’nın kullandığı en eski usulle, Türkiye’ye girip eylem yapıp yeniden sınır dışına kaçıyorlar. Nokta operasyonlar yapılıyor ancak sorunun çözümü için kalıcı önlemler de alınıyor. Bu kapsamda, Ağrı-Iğdır sınırının 70 kilometresi duvarla, kalan kısmı ise kuleler, demir tel örgülerle kapatılıyor.  Bölge boydan boya ışıklandırılıyor. ​

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
o

Günün Banko İddaa Kuponları
Şans oyunlarının bizim için artık iyi bir gelir kapısı olduğu belirtelim.

Haberi Oku