Yazarlar Astroloji
Gündem:
Gündem

SGK-SSK Askerlik Borçlanması Hakkındaki Son Durum

07 2016 Pazartesi 06:21
SGK-SSK Askerlik Borçlanması Hakkındaki Son Durum

Sigortalı olarak çalışan erkek vatandaşlar için askerlik yapılan sürelerde sigorta primleri ödenmez ve bu dönemler borçlanma olarak gösterilir. Askerlik dönemlerinin borçlanması ise yıllara göre farklılıklar göstermektedir. Bunun nedeni ise asgari ücretlerin değişmesi ve yükselmesidir.

Askerlik Borçlanması Hesaplama

Sigortalı olarak çalışan erkek vatandaşlar için askerlik yapılan sürelerde sigorta primleri ödenmez ve bu dönemler borçlanma olarak gösterilir. Askerlik dönemlerinin borçlanması ise yıllara göre farklılıklar göstermektedir. Bunun nedeni ise asgari ücretlerin değişmesi ve yükselmesidir. Bu değişikliklere göre askerlik borçlanması hesaplama işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Askerlik borçlanmasını ödemeyen kişilerin sigorta primleri ve çalışma gün sayıları dolmadığı için emeklilik işlemleri de sekteye uğrayacaktır. Bu yüzden dolayı da zamanında emekli olmak ve beklememek için bu borçlanmanın giderilmesi gerekmektedir.

Askerlik borçlanması hesaplaması için lütfen tıklayınız!

Şifresiz Askerlik Borçlanması Hesaplama

Askerlik borçlanmasının öğrenilmesi, hesaplanması ve ödenmesi işlemleri için de kullanılan tüm sistemler internet üzerinde mevcuttu. E – SGM veya E – Devlet sistemi üzerinden T.C kimlik numarası ve nüfus cüzdanı bilgileri ile veya E – Devlet şifresi ile askerlik borçlanması öğrenilmesi ve hesaplanması işlemleri basit bir şekilde yapılabilmektedir.

Birçok açıdan avantaj sağlayan ve işlemlerin daha çabuk şekilde gerçekleştirilmesini olanaklı kılan internet sistemleri üzerinden sizler de tüm askerlik borçlanmalarını hesaplayabilir ve SGK hizmet dökümleri alabilirsiniz. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
o

Günün Banko İddaa Kuponları
Şans oyunlarının bizim için artık iyi bir gelir kapısı olduğu belirtelim.

Haberi Oku