Yazarlar Astroloji
Gündem:
Gündem

Saç Ekimi Neden Tercih Ediliyor?

04 Ocak 2017 Çarşamba 13:02
Saç Ekimi Neden Tercih Ediliyor?

Saç dökülmesi ve beraberinde gelen kellik sorunu, birçok kişinin rahatsız olduğu konulardan.

Özellikle erkeklerde saç dökülmesi daha sık görülüyor. Saç dökülmesinin belli başlı nedenleri var. Bu nedenler arasında en önemli olanı ise genetik faktörler. Aşırı kilo alma ya da aşırı kilo kaybetme de bazı durumlarda saç dökülmesine ve kelliğe yol açabiliyor.

Kelliğin giderilmesi ile ilgili yazılı ve görsel medyada birçok tavsiye ve tarif bulabilmek mümkün. Ancak bunların çok azı işe yarıyor. Günümüzde ise en garantili yöntem saç ekimi olarak karşımıza çıkıyor. Genetik özellikleri ne olursa olsun erkek ya da bayanlarda saçların dökülmediği alanlar mevcut. Saç ekimi operasyonları bu mantık çerçevesinde yapılıyor.

İnsanlarda saçların asla dökülmediği yer baş bölgesinin arka kısmıdır. Ensedeki saçlar hiçbir zaman dökülmüyor ve ömür boyunca uzamaya devam ediyor. Saç ekimi operasyonlarında buralardan alınan saçlar, bazı işlemlerden geçirildikten sonra saç olmayan bölgeye nakledilirler.

Saç Ekimi Profesyonel Kişilerce Yapılmalıdır

Sağlık alanında yapılan önemli operasyonlarda olduğu gibi, saç ekimi operasyonlarında da uzmanlık önemlidir. Operasyonları uzman doktorların yapması, her zaman için kalıcı sonuçlar için gereklidir. Başarılı bir operasyon sonrasında kişi bir daha dökülmemek üzere saçlarına kavuşabilir.

Operasyonların steril bir ortamda yapılıyor olması, hiçbir riskinin olmadığını gösterir. Minimum acının sağlanması için lokal anestezi işlemi yapılır. Saç ekimi ile ilgili gelişen teknolojinin de yardımı ile birçok yöntem geliştirildi.

Bu yöntemler; Fue saç ekimi, Fut yöntemi, tepeye saç ekimi, protez saç, öne sıkılaştırma, 3 seans fut üstüne fue, fue üstüne düzeltme, sakaldan saç ekimi, seyrek saç yöntemi, şakaklara fue saç ekimi, yanık izlerini kapatma yöntemi, vücut kılından yapılan saç ekimi ve sentetik yöntem olarak sayılabilir. Bu yöntemlerin dışında teknolojik cihazlar ile yapılan saç ekimi operasyonlarına rastlanabilir.

Her ne kadar genetik faktörler de devreye girse de saç dökülmesinin ana nedeni, çevresel faktörler ve kullanılan kimyasallardır. Saçlara uygulanan kimyasallar, zamanla saç derisi altında bulunan hücrelerin zayıflamasına ve sonunda da ölmesine neden olabilir.

Saç ekimi ile ilgili, http://www.britishestetik.com/ adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bahçe Kapısı İçin Motorlar Nice'de
Bahçeli evde oturanlar, apartman sakinleri ya da işletmeler için her açıdan kontrolleri ellerinde tutmaları...

Haberi Oku