Yazarlar Astroloji
Gündem:
Gündem

Paris'teki saldırıyı IŞİD üstlendi

14 Kasım 2015 Cumartesi 13:44
Paris'teki saldırıyı IŞİD üstlendi

Paris'te dün akşam yaşanan terör saldırısında 158 kişi hayatını kaybetmişti. Yapılan açıklama ile saldırıyı IŞİD üstlendi.

 Fransa nın başkenti pariste düzenlenen saldırıların odak noktası kimi yaptığı neden yaptığı gibi sorular olmuştu. IŞİD tarafından yapılan açıklama ile saldırıyı üstlendikleri açıklandı. 


IŞİD'İN PARİS PATLAMASI AÇIKLAMASI

IŞİD'den yapılan açıklamada, saldırıların, "üzerlerinde patlayıcı düzenek bulunan ve makineli tüfek taşıyan" sekiz militan tarafından düzenlendiği belirtildi. IŞİD, katliamın, "Fransa'nın mevcut politikalarını sürdürmesi halinde en büyük hedef olarak kalmaya devam edeceğini göstermek için yapıldığını" ifade etti.

Açıklamada, kanlı eylemin, "IŞİD kontrolündeki topraklara düzenlenen hava saldırılarına ve Hazreti Muhammed'e yapılan hakaretlere cevap olarak" gerçekleştirildiği belirtildi.

El Hayat Media Centre tarafından yayınlanan videoda, teröristler Fransa'nın IŞİD'i bombalamaya devam ettiği sürece saldırıların devam edeceğini söyledi. Videoda konuşan terörist, Fransız Müslümanlara, saldırı yapmaları yönünde çağrıda bulundu. Terörist, "Bombalamaya devam ettiğiniz sürece barış içinde yaşamayacaksınız. Markete giderken bile korkacaksınız" diyor.Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
o

Günün Banko İddaa Kuponları
Şans oyunlarının bizim için artık iyi bir gelir kapısı olduğu belirtelim.

Haberi Oku