Yazarlar Astroloji
Gündem:
Gündem

Lice ve Hani'de 16 mahallede sokağa çıkma yasağı

25 Ekim 2016 Salı 08:22
Lice ve Hani'de 16 mahallede sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır, Lice ve Hani ilçelerinde güvenlik güçleri tarafından gerçekleştirilen terör operasyonları devam ederken. Yapılan bir açıklama ile toplamda 16 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

 Diyarbakır ilinin Hani ve Lice ilçelerinde yer alana 16 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.Güvenlik güçleri tarafından sürdürülen terör operasyonları kapsamında dağlık ve ormnanlık alanda faaliyet göstermekte olan teröristleri yakalama çalışmaları başlatıldı.

Bölücü terör örgütü mensupları ve bunlara işbirlikçilik yapan kişileri yakalamak için başlatılan operasyonlarda Lice ve Hani ilçelerinde ikinci bir emire kadar sokağa çıkma yasağı getirildi.

Operasyonların yürütüleceği ilçeler Lice ve Hani olurken aşağıdaki köy ve mahallelerde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Lice İlçesine bağlı olan; Şenlik Köyü, Birlik Köyü, Ergınköy Köyü, Tuzlaköy Köyü, Abalı Köyü, Çeper Köyü, Yamaçlı Köyü, Kıralan Köyü, Dernek Köyü, Daralan Köyü, Duruköy Köyü, 

Hani İlçesine bağlı olan; Topçular Köyü, Yukarı Turalı Köyü, Kalaba Köyü, Uzunlar ve Serenköy Köyü) sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 25 Ekim 2016 günü saat 04.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır."


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bahçe Kapısı İçin Motorlar Nice'de
Bahçeli evde oturanlar, apartman sakinleri ya da işletmeler için her açıdan kontrolleri ellerinde tutmaları...

Haberi Oku