Yazarlar Astroloji
Gündem:
Gündem

Kaporta Ve Göçük İşlemleri

11 Aralık 2017 Pazartesi 17:08
Kaporta Ve Göçük İşlemleri

Trafik kazaları günümüzde birçok can kaybına neden olmaktadır. Bu kazaların oluşmasına engel olabilecek yeteri kadar önlem alınmaması ortaya yeni ve üzücü trafik kazaları meydana getirmektedir.

Trafik kazaları günümüzde birçok can kaybına neden olmaktadır. Bu kazaların oluşmasına engel olabilecek yeteri kadar önlem alınmaması ortaya yeni ve üzücü trafik kazaları meydana getirmektedir. Ortaya çıkan manevi zararın haricinde bizim tekrar düzelte bileceğimiz tek şey maddi hasarlarımız oluyor. Bu maddi hasarları en kaliteli ve ucuz yönde çözmek için yapılması gereken bazı işlemler mevcuttur.

Olası bir trafik kazasından sonra, meydana gelen maddi hasara örnek vermek gerekir ise. Kuşkusuz ki aklımıza ilk gelen göçen kaporta ve tampon hasarları oluyor. Bu hasarları nasıl daha ucuz bir yönden eski haline getirebiliriz. Eğer maddi durumunuz iyi ise aracınıza sıfır parçalar alarak eskileri ile değiştirebilirsiniz. Ancak bu hem pahalı hem de fazladan zaman kaybettiren bir işlem. Yeni parçaların siparişleri, onların aracınıza takılacağı yere getirilmesi gibi işlemler, en önemli varlığımız ve asla geri alamayacağımız zamanımızı bizlerden alırlar. Bunun yerine tamiri mümkün olan hasarlı parçaları tekrar eski haline getirebilen sanayideki araç ustaları, sizlerin hem zamanınızı hem de paranızı korumanızı sağlar. Gayet basit bir taktikle düzeltilen eski parçalar çoğu zaman sıfırından ayırt edilemiyor.

Kaporta Ve Göçük İşlemleri Nasıl Yapılır?

Aslında çok basit bir yöntem olan göçük düzeltme işlemini yapmanın iki farklı yolu vardır. Bunlardan ilki uzun metal bir çubuğu aracın göçük olan kısmına ters bir şekilde sokulur ve bastırılır. Böylelikle göçük düzeltilir. Burada önemli olan olay göçüğün bulunduğu kısma metal çubuğu sokarken başka bir göçük veya çizik meydana getirmemek. Çubuğu sokacağınız yerinde geniş olması rahat hareket etmenizi sağlayacak bir çalışma ortamı sizlere sunar.

Bu yöntem daha çok ustalık istediği için çoğu insan bu işlemi işin ustasına bırakır. Diğer bir yöntem olan vakumlama ile göçük düzeltme yöntemi aracın hem boyasına zarar vermez hem de çizilme ihtimalini ortadan kaldırır. Kuvvetli vantuzlar göçük olan bölgeye yapıştırılır. Vantuzun ucuna takılan demir aparat sayesinde vantuz kuvvetlice çekilir. Vantuzun oluşturduğu çekme kuvvetinden dolayı göçük olan bölge dışa doğru gerilir ve aracınıza her hangi bir zarar vermeden hasarını da düzeltmiş olursunuz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
o

Günün Banko İddaa Kuponları
Şans oyunlarının bizim için artık iyi bir gelir kapısı olduğu belirtelim.

Haberi Oku