Yazarlar Astroloji
Gündem:
Gündem

İyot damlası nedir, nereden alınır? Vitplus iyot damla satış noktaları

18 Şubat 2017 Cumartesi 19:44
İyot damlası nedir, nereden alınır? Vitplus iyot damla satış noktaları

İyot aslında pek çok maddede bulunmaz. Bitkiler, ancak toprağın iyotlu olması halinde oluşabilir. İyot en fazla deniz ürünlerinde ve balıklarda bulunur.

İyot, vücudumuz için gerekli bir elementtir. Metabolizmamızın düzenli çalışmasını istiyor isek, iyot alımımızı arttırmamız gerekmektedir. İyot, bizim vücudumuzda da bulunur. Ama zaman ile vücudumuzda bulunan iyot miktarı azalabilir. Eğer vücudumuz iyotsuz kalır ise, yaşamımız son bulabilir. Bu yüzden iyot, vücudumuz için çok çok önemlidir, hayati önem taşır. İyot, tiroit hormonumuz için önem arz eder. Diğer hormonlarımızın da düzenli çalışması, tiroide bağlıdır. Bu yüzden vücudumuzda bulunan iyot miktarını dengede tutmalıyız. Bağışıklık sistemimizin sorunsuz olarak çalışması da, iyota bağlıdır. Her türlü mikroplara karşı vücudumuzu korur. Peki tiroid sorunu olanların kilo vermesi için üretilen iyot damlası nedir, ne işe yarar bu yazımızda bunu açıklıyoruz.

İyot eksikliği durumu nelere yol açar?

İyot, görüldüğü gibi vücudumuzun mihenk taşlarından biridir. İyot eksikliği, bir rahatsızlıktır; ama önlenebilir bir rahatsızlıktır. Bu yüzden telaş yapmanıza gerek yoktur. Gerekli önlemleri alarak, kalan ömrünüzü kaliteli ve sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz. Dünya sağlık Örgütü’nün verdiği bilgilere göre, dünyanın yarısı iyot eksikliği olan bölgede yaşıyor. Bu ciddi bir sayı! Gerekli önlemler alınmaz ise, birçok insan farkında bile olmadan yaşamını yitirebilir. iyot damla kullanımı ile iyot eksikliği nedeniyle meydana gelebilecek tüm olumsuzlukların önüne geçmektedir. İyotun faydalarını gelin, birlikte öğrenelim:

  • -İyot, guatr hastalığının önlenmesi durumunda oldukça faydalıdır.
  • -Çocuklarda, boy uzamasına ve gelişimlerine büyük katkı sağlar.
  • -Bebeklerin ve çocukların, zihinsel gelişimleri için büyük önem arz eder.
  • -Metabolizmanızın daha düzenli çalışmasını sağlayarak, kilo vermenize de yardımcı olur.
  • -Düşük, erken doğum gibi hamile bayanların rahatsızlıklarına engel olabilir.


İyot hangi besinlerde bulunur?


İyot aslında çok nadir bulunan bir elementtir, bu yüzden de çok kıymetlidir. İyot az miktarda da olsa deniz suyunda bulunur. Ayrıca deniz suyunun buharlaşması sonucunda da havaya iyot kokusu yayılır. Bu çok faydalı bir durumdur. İyot, en çok deniz yosununda bulunur. Çünkü okyanuslardan gelen iyotlar, yosunlara takılır. Bu yüzden iyot bakımından, en verimli kaynaktır. İyot, toprakta da bulunabilir. Bu yer yer değişebilir. Toprakta iyot var ise, o toprakta yetişen üründe de bol miktarda iyot olacaktır. Bu da verimliliği sağlar. İyot aslında pek çok maddede bulunmaz. Bitkiler, ancak toprağın iyotlu olması halinde oluşabilir. İyot en fazla deniz ürünlerinde ve balıklarda bulunur.


İyot Damlası Nereden Alınır?


İyot damlası vitplus
, sıvı bir yapıda bulunur ve hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlar. iyot damla kullananlar tarafından yazılan yorumları orjinal vit plus iyot damla resmi satış sitemiz üzerinden okuyabilirsiniz. İyot damlayı ilaç gibi düşünmeyin; gıda takviyesi yerine geçer. Bu ürünü sipariş verebileceğiniz en iyi site Türkiye resmi satış sitesidir. Oldukça da güvenilirdir. İster internet üzerinden, isterseniz de müşteri hizmetlerine bağlanarak ürün siparişi verebilirsiniz. Fiyatlar da son derece makuldür. Rahatsızlıklardan kurtulmak için, bu ürünü derhal alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın, sağlığınız her şeyden önemlidir. Vücut eğer iyotsuz kalır ise, bağışıklık sisteminiz çöker. Her türlü rahatsızlığa yakalanma oranınız artar. Canınızı yolda bulmadınız. Bazı şeylerden feragat ederek, bu ürünü kullanmalısınız. Sağlıklı günler dileriz.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kaporta Ve Göçük İşlemleri
Trafik kazaları günümüzde birçok can kaybına neden olmaktadır. Bu kazaların oluşmasına engel olabilecek...

Haberi Oku