Yazarlar Astroloji
Gündem:
Gündem

Dövme Yaptırmadan Önce İyi Karar Verin

19 Haziran 2017 Pazartesi 21:59
Dövme Yaptırmadan Önce İyi Karar Verin

Dövmelerimden kısaca bahsetmem gerekirse; Fotoğraf makinesi ile ölümsüzleşen anları, minimal çizgilerle mümkün olduğunca basit şekilde insanların vücutlarına aktarıyorum.

 Merhaba, ben Alican Görgü 19 Haziran 1989 İstanbul, Zeytinburnu doğumluyum.
 
Çocukluğumdan beri dövmeyle ilgiliyim, 2011 yılında İstanbul’da profesyonel bir stüdyoda asistan olarak başladım, ayda 1-2 dövme yapıp kendimi geliştirmeye çalıştım.
Yaklaşık 4 yıl orada çalıştıktan sonra ayrılıp, 2015 yılında başka bir stüdyoda kendi dövmelerimi yapmaya başladım.
 
2017 Ocak ayında bir grup arkadaş, İstanbul Tünel meydanında ‘Basic ink’ adıyla kendi stüdyomuzu açtık,
ve burada Türkiye’nin en iyi isimleri ile çalışma şansını yakaladım.
 
Dövmelerimden kısaca bahsetmem gerekirse; Fotoğraf makinesinin ölümsüzleştirdiği anları, minimalist bir yaklaşım ile yorumlayarak insanların vücutlarına aktarıyorum.
 
Dünyanın farklı yerlerinde, farklı zamanlarda çekilmiş fotoğrafları dövmeleştirmek tarifi olmayan bir duygu. Örneğin; 1960’larda Meksika’da çekilmiş bir aile fotoğrafının da dövmesini yaptım, 1980’lerda Amerika’da yaşayan bir ailenin fotoğrafını da, 2000’lerde Türkiye’de çekilmiş bir aile hatırasının dövmesini de yaptım.
 
Bu anıları vücuda taşımak için küçük alanlar yetiyor, mümkün olduğunca detayları azaltıyor, olması gereken objeleri kullanıyorum.
 
Son zamanlarda “Avustralya’ya gelme planın var mı ? Berlin’e gelirsen mutlaka haber ver” gibi mailler almaya başladım ve Farklı ülkelerden tanımadığım insanların takdirlerini kazanmak inanılmaz bir his…
 
İnsanlar dövme bittikten sonra teşekkür etmekle kalmayıp sarılabiliyor bazen, tahmin edersiniz ki bu samimi iletişime günümüzde çoğu işte rastlanmıyor. Bu nedenle insanların hayatlarına dokunabildiğim ve kendimi değerli hissettiğim bir işi yaptığım için çok mutluyum.
 
Yaptığım dövmelerden birkaç örnek ;Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
o

Günün Banko İddaa Kuponları
Şans oyunlarının bizim için artık iyi bir gelir kapısı olduğu belirtelim.

Haberi Oku