Yazarlar Astroloji
Gündem:
Gündem

Death Note izle

11 Eylül 2017 Pazartesi 15:35
Death Note izle

Son zamanlarda Netflix’in de Death Note’un gösterim haklarını alarak bir çekmesiyle beraber anime izleyen kişilerin haricinde de bir çok insan Death Note isimli animeden haberdar olmuş oldu.

Son zamanlarda Netflix’in de Death Note’un gösterim haklarını alarak bir çekmesiyle beraber anime izleyen kişilerin haricinde de bir çok insan Death Note isimli animeden haberdar olmuş oldu. Tabii animeyi izleyen bir çok kişi filmi animedeki olaylardan farklı kurgulanması sebebiyle beğenmedi. Peki Death Note izlemeyen kişiler Death Note izlemek için nasıl bir yol haritası izlemeli derseniz buna cevabım önce filmini izleyin sonra animesini izleyin zira animesini izledikten sonra filmin yeterince iyi olmadığına kanaat getireceksiniz.

Türkanime Dünyasında da geniş yer bulan bu animenin film sektöründe de yer bulması animeyi izleyenler için yeterince iyi olmasada böyle değerli bir eserin insanlar tarafından duyulup japon anime kültürüne yaklaştırması ve Türkanime izleyicilerinin artmasına vesile olmuştur. Henüz animeyi yada filmini izlemeyen arkadaşlar için biraz animeyi özetleyeyim. Light Yagami isimli bir lise öğrencisinin hayatı çok sıkıcı ve monoton geçmektedir. Bir gün Ryuk isimli bir Shinigami (Ölüm Meleği) kendisinde iki tane bulunan Death Note (Ölüm Defteri) lardan birini dünyaya düşürür.

Düşen kitabı kahramanımız Light Yagami bulur. Öncelikle ölüm defterini gören Light Yagami bunun kendisi gibi bir lise öğrencisinin şakası olduğunu düşünür. Ama yine de defteri yanına alır ve çantasına koyar. Eve gittiğinde defteri alır ve içine baktığında bir takım kurallar yazılı olduğunu görür. Her ne kadar hala gerçek olmadığını düşünsede defteri denemeye karar verir. Deftere ismi yazılan kişi 40 sn içinde öleceği yazılıdır ve Light televizyondaki haberi görür. Bu bir rehin alma haberidir.

Haberdeki kişinin ismi ve resmi televizyonda yayınlanır ve Light bu kişinin ismini deftere yazar. 40 sn sonra televizyondan insanları rehin alan kişinin kalp krizi geçirerek öldüğü duyurusu yapıldığı anda Light defterin gerçek olduğunu anlar. Bunun üzerine kahramanımız dünyaya kendi adaletini uygulamaya ve kendisinin de bu dünyanın tanrısı olmasına karar verir. Şayet bu animeyi izlediyseniz yada Death Note bittikten sonra ne izlesem diye düşünüyorsanız. Son yıllarda daha da popüler hale gelen animelerden Pokemon izlemenizi tavsiye ediyorum.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
o

Günün Banko İddaa Kuponları
Şans oyunlarının bizim için artık iyi bir gelir kapısı olduğu belirtelim.

Haberi Oku