Yazarlar Astroloji
Gündem:
Gündem

CV Örnekleri

07 Eylül 2017 Perşembe 13:12
CV Örnekleri

CV, iş başvurusunda bulunan insanların kendilerini tanıtmak için yazdıkları yazılardır. CV’ler insanların eğitim durumlarını, kişisel bilgilerini, hobilerini ve yaptıkları faaliyetleri içeren yazılardır.

CV Nedir?

CV, iş başvurusunda bulunan insanların kendilerini tanıtmak için yazdıkları yazılardır. CV’ler insanların eğitim durumlarını, kişisel bilgilerini, hobilerini ve yaptıkları faaliyetleri içeren yazılardır.

CV Hazırlama 2017

CV’ler insanların iş başvurularında öne geçmesi için sunulmuş bir imkândır. Şöyle ki etkileyici ve kısa yazılmış olan CV’ler daha uzun süre incelenecektir ve kişinin işe alınma ihtimalini daha da yükseltecektir. Aksine uzun ve ağır bir dille yazılmış olan CV’ler diğer CV’lerden ayırt edilemeyecek ve iş başvurusu kabul edilmeyecektir.

CV’de sosyal faaliyetlere de yer verilmelidir. Çünkü genellikle işverenler iyi bir çalışanın sosyal aktivitelerde de bulunmasını isterler. Bu nedenle hobiler ve sosyal faaliyetler CV’lerde özellikle bulunmalıdır.

Bunun yanında Özgeçmiş hazırlarken yazım ve imla kullanımına dikkat edilmelidir. Bu işverenlerin dikkat ettikleri konulardan biridir.

CV Nasıl Hazırlanır?

Sizler için daha mesleklere göre hazırlanmış CV Örnekleri ve Boş CV Şablonları hazırladık. 100’den fazla profesyonelce hazırlanmış bu CV Örneklerinden istediğiniz özgeçmiş şablonunu seçerek ücretsiz olarak bilgisayarınıza yada telefonunuza indirip, hemen bu CV şablonları üzerinde düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Bu link üzerinden Ücretsiz CV Örneğine ve CV şablonlarına ulaşabilirsiniz: http://www.cvornekleri.gen.tr/cv-ornekleri/

Özgeçmiş Oluştururken bunlara da dikkat edin:

·         İlk olarak cv yazarken isim, soy isim, doğum yeri, doğum tarihi, uyruğu ve yaşı gibi kişisel bilgiler yazılmalıdır.

·         Kişisel bilgilerin ardından iş başvurusu yapan kişinin okuduğu üniversite ve bölüm yazılmalıdır.

·         Daha sonra bölümle ilgili katıldığınız seminerler, kurslardan bahsedilmelidir.

·         Stajlara ve yapılan işlerden söz edilmelidir.

·         Bunlara ek kariyer hedeflerinden bahsedilebilir. Sektörde ne yapmak istedikleri açık bir şekilde ifade edilmelidir.

·         Son olarak iş başvurusu yapılacağında CV’de referansa ihtiyaç vardır. Referans iyiyse başvuruda bulunan kişinin işe alınma ihtimali daha yüksektir. Referans için daha önce çalışılan yerlerdeki üst düzey insanlar tercih edilebilir.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

2018 Bedava İnternet Fırsatları
2018’in gelmesi ile birlikte GSM şirketleri kullanıcılarına özel hediyeler ve kampanyalar yapmışlardır.

Haberi Oku