Gündem:
BİR HALI YIKAMA MAKİNASI HİKAYESİ-ALİ BABA ve KIRK HARAMİLER

Ali Baba uzak diyarlarda yaşayan, gündelik işlerle hayatını kazanmaya çalışan bir garip adammış. Hep bir hayali varmış, Para biriktirecek ve bir halı yıkama makinası alacakmış. Bu halı yıkama makinası paranın alabileceği en iyi halı yıkama makinası olacakmış. Aldığı bu halı yıkama makinası ile evlere temizliğe gidecek ve çok para kazanacakmış. Hatta bu aldığı halı yıkama makinaları ile kazandığı para ile yeni halı yıkama makinaları alacak ve işini büyütecekmiş. Ancak Ali Babahalı yıkama makinası alma hayalini gerçekleştirmek için gerekli parayı bir türlü denkleştiremiyormuş.

Günler birbirini kovalarken, Ali Baba o gün yine gündelik bir iş için ormana gitmiş. Ormanda odun toplayıp satacakmış. Eşeğini yanına almış, ormana girmiş. Biraz sonra bir patırtı kopmuş. Ali Baba hemen saklanmış. Bir bakmış ki meşhur kırk harami grubu atlarının arkasında bir sürü halı yıkama makinası ile koşturuyorlar. Hemen peşlerine düşmüş. Haramiler bir dağın eteğine gelip durmuşlar. Ali Baba bir onlara bir halı yıkama makinalarına merakla bakıyormuş. Halı yıkama makinaları tam istediği modellerdenmiş. Biraz sonra haramilerin lideri öne çıkmış ve bağırmış; ‘Çalış halı yıkama makinası çalış’. Bu sözle birlikte kocaman bir kaya yerinden oynamış ve bir mağara açılmış. Haramilerin hepsi içeri girmiş. Biraz sonra beraberlerinde getirdikleri zemin temizlik makinaları içeri bırakıp çıkıp uzaklaşmışlar.

Ali Baba haramiler gidince hemen mağaranın kapısına gelmiş. Başlamış bağırmaya; ‘Kalış halı yıkama makinası kalış’. Kaya hareket etmemiş. ‘Takış halı yıkama makinası takış’. Kaya yine hareket etmemiş. ‘Yokuş halı yıkama makinası yokuş’. Kaya yine hareket etmemiş. Ali Baba düşünmüş taşınmış. Bir türlü doğru cümleyi hatırlayamıyormuş. Son bir kez deneyeyim demiş. ‘Çalış halı yıkama makinası çalış’. Bir anda kaya büyük bir gürültü ile yerinden oynamış. Ali Baba o kadar kormuş ki işin ucunda o istediği halı yıkama makinaları olmasaymış hiç içeri girmeyecekmiş. Ali Baba hayalindeki halı yıkama makinasına kavuşma arzusuyla içeri girmiş. Grince bir de ne görsün. Her taraf tavana kadar hiç kullanılmamış halı yıkama makinası doluymuş. Ali Baba, ‘Herhalde bu haramiler emekli olduktan sonra halı yıkama işine girecek. Yoksa ki ne yapsın bu kadar halı yıkama makinasını’ diye düşünmüş. Hakikaten de haramiler, ülkedeki bütün profesyonel elektrik süpürgeleri çalıp sonra bu işte tekel olmak istiyorlarmış.

Ali Baba, bu haramilere bir ders vermek istemiş. Hemen oradan çıkmış. Bulabildiği kadar at, eşek, katır ne varsa bir katar yapmış ve tekrar mağaraya gelmiş. Bağırmış; ‘Çalış halı yıkama makinası çalış’. İçerde ne kadar halı yıkama makinası hayvanlara yüklemiş ve gecenin karanlığında eve dönmüş. Ali Babanın hanımı gecenin bir vakti bahçesinde bu kadar halı yıkama makinası görünce sevinse mi üzülse mi bilememiş. ‘Bey sen ne yaptın? Nereden buldun bu kadar halı yıkama makinasını?’ diye merakla sormuş. Ali Baba halı yıkama makinalarını nereden bulduğunu tek tek anlatmış. Hanımı gözleri fal taşı gibi açılmış; ‘Çalış halı yıkama makinası çalış’ haa?’ demiş.

Ali Baba ve hanımı bu kadar halı yıkama makinasını ne yapacaklarını düşünmeye başlamışlar. Halı yıkama makinalarını evin mahzenine saklamışlar. Ali Baba sıkı sıkı bu halı yıkama makinalarından kimseye bahsetmemesi için hanımını tembihlemiş. Uzun bir süre halı yıkama makinalarını kullanmayacaklarmış ki haramiler halı yıkama makinalarını kimin çaldığını anlamasın.

Hikayenin kalanı bir sonraki yazımızda.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

İşte Son KHK İçeriği.!
OHAL bitmeden çıkacak olan Son KHK ile Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet ve devlet kurumlarından sayısı...

Haberi Oku