Yazarlar Astroloji
Gündem:
Gündem

Bingöl'de sokak düğünleri yasaklandı

25 Ekim 2016 Salı 20:36
Bingöl'de sokak düğünleri yasaklandı

Bingöl valiliği tarafından resmi olarak yapılan bir açıklama ile artık sokak ve caddelerde düğün yapılmasının yasaklandığı duyuruldu.

Son zamanlarda PKK ve IŞİD terör örgütlerinin saldırılarının yoğunlaşması ve buna örnek olarak geçtiğimiz günlerde Antep'te bir sokak düğününde IŞİD'li bir canlı bombanın kendini imha ettiği hatırlatılması üzerine artık Bingöl'de de sokak düğünleri yasaklandı.

Bingöle valiliği açık alanlarda açık alanlarda artık düğünlerin yapılmayacağı halkın huzurunun,can ve mal güvenliğnin tehlike altında olduğu terör eylemlerinin üzücü sonuçlara neden olabileceği söylenerek yasak getirildi.

Valilikten yapılan açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi:

"Yasaklama kararına uymayanlar hakkında 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunun 66. Maddesi kapsamında 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu'nun 32. Maddesi hükmü uyarınca işlem yapılmasına, Yasaklama kararının uygulanmasından, kontrol ve takibinden Bingöl Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nün sorumlu olmasına, yasaklamanın 19/10/2016 tarihinde yürürlüğe girmesine karar verilmiştir. Bu kapsamda açık alanlarda düğün ve benzeri etkinliklerin yapılmasına müsaade edilmeyecektir. Güvenlik tedbirlerinin alınabilmesi için kapalı mekanlarda yapılacak düğün, kına gecesi v.b. organizasyonların yetkili idareye bildiriminin yapılması hususu, kamuoyuna saygıyla duyurulur."


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bahçe Kapısı İçin Motorlar Nice'de
Bahçeli evde oturanlar, apartman sakinleri ya da işletmeler için her açıdan kontrolleri ellerinde tutmaları...

Haberi Oku