Yazarlar Astroloji
Gündem:
Gündem

Baca Temizleme Raporu

28 Ekim 2017 Cumartesi 17:35
Baca Temizleme Raporu

Bacalar genel olarak duman, koku, toz ve zehirli gazların atmosfere çıkması için kurulan bir sistemdir.

Bacalar genel olarak duman, koku, toz ve zehirli gazların atmosfere çıkması için kurulan bir sistemdir. İtfaiye yangın yönetmeliğince 3 ayda 1 defa fabrika üretim bacalarının İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından baca temizleme yetki belgesine sahip kurumlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Baca bakımı kolay değildir ve bunun için de yetkili bir ekibe ihtiyacınız vardır. Ekiplerin müşterinin evine ya da işyerine giderek bacayı ayrıntılı bir biçimde kontrol etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde bacanız uzun bir zaman bakımsız kalırsa, her ne kadar çalışıyor gibi görünse de, içten bozulmuş olabilir.

Baca Temizleme Raporu, kontrollerinin neden önemli olduğu hakkında bilgi vermek gerekirse, evinizde ya da iş yerinizde bulunan her şeyde olduğu gibi bacanızın da düzenli olarak bakıma ve temizliğe ihtiyacı vardır. Kullanıldıkça bacanızın da bakılması ve uzun ömürlü olması için düzenli temizliği ve kontrol edilmesi gerekebilmektedir. Baca temizlemesi yapılmayan bacalarda tıkanmalar oluşur. Tıkanmış baca, sistemi çalışmadığı için zehirli gaz ve ağır kokuların ortamdan kaybolmasını sağlamaz. Bu durum karbonmonoksit zehirlenmelerine, akciğer hastalıklarına, baca yangınlarına hatta bacada sıkışan gazların sebep olduğu patlamalara neden olmaktadır. Bu ve bunun gibi istenmeyen durumların yaşanmaması ve maddi manevi kayıplar yaşamamak ve daha da önemlisi can kaybına sebep olmaması için baca sistemlerinin zamanında yetkili ve deneyimli kurumlar tarafından yapılması gerekir. Baca Temizleme Raporu, bacanızı temizlettiğinize dair verilen resmi bir belgedir.


Can ve mal güvenliğiniz açısından ve çevreye karşı sorumluluğunuz gereği
Baca Temizleme Raporu temizliğinizi yasal zaman aralığında ve yetkili kurumlar tarafından yaptırmayı unutmayınız.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Kaporta Ve Göçük İşlemleri
Trafik kazaları günümüzde birçok can kaybına neden olmaktadır. Bu kazaların oluşmasına engel olabilecek...

Haberi Oku