Yazarlar Astroloji
Gündem:
Gündem

6 bin polis ne zaman alınacak, EGM polisi başvuruları

13 Kasım 2015 Cuma 06:29
6 bin polis ne zaman alınacak, EGM polisi başvuruları

6 bin kişilik polis memuru alımı yapılacağı duyuruldu. EGM polisi olarak büyük açığın olduğu ve bu bölümlere 4 bin 900 erkek ve bin 100 kadın olmak üzere 6 bin kişi alınacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), polis memuru olmak isteyen 4 bin 900 erkek ve bin 100 kadın olmak üzere toplam 6 bin genci Polis Meslek Eğitim Merkezlerine alacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde eğitim veren Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM), lisans mezunu adayların başvurularını önümüzdeki günlerde kabul edecek.

16. Dönem polis meslek eğitimi için POMEM’lere üniversitelerin lisans mezunları başvurabilecek. Lisans mezunları ile birlikte Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından denkliği kabul edilen yurt dışındaki yükseköğrenim kurumlarında eğitim görmüş adaylar da başvuru yapabilecek.

Alınacak polis memuru adayı öğrencilerin bin 100’ü kadın, 4bin 900’ü erkek öğrencilerden oluşacak. Ön başvurular Polis Akademisi Başkanlığı’na ait “www.pa.edu.tr” adresinden online olarak 10-20 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

31 Aralık 2015 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almayan adaylar başvuru yapabilecek ve adayların 2014 ve 2015 yılı içinde yapılan KPSS lisans P3 Puan türünden en az 65,000 taban puan alması gerekecek. Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocuklarından KPSS lisans P3 puanı en az 52,000 taban puan şartı aranacak.

Öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri okul süresince Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı olanlar polis memuru olarak göreve başlayacak. Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar Polis Akademisi Başkanlığı’nın “www.pa.edu.tr” resmi internet sitesinden ilan edilecek.

ANKA


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
o

Günün Banko İddaa Kuponları
Şans oyunlarının bizim için artık iyi bir gelir kapısı olduğu belirtelim.

Haberi Oku