Yazarlar Astroloji
Gündem:
Gündem

10 Kasım neden kutlanır, 10 Kasım ne oldu

08 Kasım 2015 Pazar 06:37
10 Kasım neden kutlanır, 10 Kasım ne oldu

10 Kasım her sene bilindiği üzere kutlanmakta olan özel günlerimizden birisi olmaktadır. Bir çok kişi 10 Kasım günü neden bayraklar asıldığını neden kutlamalar yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmaz iken bizler bu konu da sizlere gereken bilgileri vereceğiz.

10 Kasım niçin kutlanıyor, kutlanma sebebi nedir gibi bir çok kişi kendisine bunu sorgulamaktadır. 10 Kasım günü Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm günü olmaktadır. Bugün biz Türk milleti için oldukça önemli bir gün olup her zaman ki gibi Atatürk'ümüzü sayar ve ziyaretlerde bulunuruz. 10 Kasım Türkiye ayağa kalkarak saat 09:05 gece ölümü ile saygı duruşunda durur ve Türk milli marşımızı söyleriz.

Atatürk bize bu milleti bu vatanı büyütebilmemiz için atalarımız ile birlikte bıraktı ve vatanı korumak kollamak bizim görevlerimiz arasında yer almaktadır. Atatürk'ü Türk milleti olarak sürekli aramaktayız Türkiye Cumhuriyetini kurması ile çok kısa bir süre içerisinde ülkeyi ayaklandırmış ve bir temel oturtmuştur. 10 Kasım günü bu yüzden bizim için çok önemli bir gün olmaktadır. Evlerinde ki vatandaşlar Türk bayraklarını asarken devlet adamları ise Atatürk'ün yatmış olduğu Ankara'da ki Anıtkabir'ine ziyaret etmektedirler.

Anıtkabir'e 10 Kasım yurdumuzun dört bir yanından ziyaretler gerçekleştirilmektedir. Her gecen seneler içerisinde ziyaretçi sayısı artmakta ve bu da Türk halkının Atatürk'ü ne kadar çok aradığını göstermektedir. Atatürk hayatını 1938 yılında daha 57 yaşındayken kaybetmiştir. Yakalanmış olduğu amansız bir hastalığa yenik düşmüştür. O zamanlar tıpın fazla ilerleyememiş olması ve teknolojik aletlerin gelişmediği bir dönemde yaşamını sürdürebildiği kadar sürdürmüştür. Bu önemli günde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ile anıyor.Onun yolunda devam ettiğimizi bilmesini isteriz. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
o

Günün Banko İddaa Kuponları
Şans oyunlarının bizim için artık iyi bir gelir kapısı olduğu belirtelim.

Haberi Oku