Yazarlar Astroloji
Genel

TSK: Fırat Kalkanı'nda 21 terörist öldürüldü

07 Şubat 2017 Salı 07:44
TSK: Fırat Kalkanı'nda 21 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilmekte olan Fırat Kalkanı Harekatı'nın 168'inci gününde terör örgütüne ait olmakta olan toplam 203 hedef yok edilirken gün içerisinde süren çatışmalarda ise 21 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı Harekatının 168'inci gününde,  138 DEAŞ terör örgütü hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapıldığını, Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından ise; Bab ve Bzagah bölgelerinde tespit edilen 65 DEAŞ terör örgütü hedefine yönelik düzenlenen hava harekâtı düzenlendiği açıklandı.  İcra edilen hava harekâtı ve çatışmalarda toplam 21 DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hâle getirildiği bildirildi.  

TSK'dan yapılan açıklamada," Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğimizi artırmak ve Koalisyon Güçlerine destek vermek maksadıyla; 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan “FIRAT Kalkanı Harekâtı” ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve BM Sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı ile BM’nin DEAŞ’la mücadeleye yönelik almış olduğu kararlar çerçevesinde sürdürülmektedir" denildi.

Muhalif unsurlardan oluşan Özel Görev Kuvvet Grupları tarafından, karadan ve havadan yoğun ateş desteği ile planlı harekâtın icrası devam ettiği vurgulanarak hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen 138 DEAŞ terör örgütü hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapılarak, DEAŞ terör örgütü mensuplarınca kullanılan barınma yerleri, savunma mevzileri, komuta kontrol tesisleri, silah ve araçları baskı altına alındığı kaydedildi.

Türk Hava Kuvvetlerine ait uçaklar tarafından; Bab ve Bzagah bölgelerinde tespit edilen 65 DEAŞ terör örgütü hedefine yönelik düzenlenen hava harekâtı sonucunda, barınma maksatlı kullanılan 64 bina, 1 silahlı araç imha edildiği belirtildi.

İcra edilen hava harekâtı ve çatışmalarda toplam 21 DEAŞ terör örgütü mensubu etkisiz hâle getirildiği kaydedilerek DEAŞ terör örgütünden temizlenen bölgelerde muhaliflere destek sağlayan, patlayıcı madde tespit ve imha timleri tarafından 15 EYP imha edildiği, harekâtın başından bugüne kadar, çoğu tuzaklanmış 3 bin 719 EYP ve 57 mayın kontrollü olarak etkisiz hâle getirildiği ifade edildi.

Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde, icra edilen koalisyon harekâtına destek veren Türk Silahlı Kuvvetlerinin, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri aldığı ve bu konuda azami hassasiyet gösterdiği vurgulandı. 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ayrıcalıklı Bir Tatil İçin Termal Oteller
Her köşesinde farklı bir tatil deneyimi yaşayabileceğiniz ülkemiz, termal tatil içinde tam bir tatil cennetidir.

Haberi Oku