Yazarlar Astroloji
Genel

Otellerin Doğru Dekore Edilmesi

19 Mart 2017 Pazar 23:52
Otellerin Doğru Dekore Edilmesi

Otellerde Mobilya Ne Derece Önemlidir?

 Oteller bizlerin farklı şehirlerdeki ikinci evimizdir. Bir yere gezi ya da iş amaçlı gittiğimizde kaldığımız yerlerdir. Ne amaçla olursa olsun kalacağımız otelin düzeni, oteldeki mobilyalar oldukça önemlidir.

 

            Otellerde yer alan başlıca otel mobilyaları fiyatları yataklar, aynalı konsollar, dolaplardır. Bazı süit odalarda koltuklar, sandalye ve sehpalar da yer alabilir. Peki, bu mobilyalar ne derece önemlidir? Oteller devamlı farklı kişilerin kaldığı yerler olduğu için mobilyalar geniş kitlelere hitap edecek şekilde seçilmelidir. Kullanışlı olmalıdır. Boşuna yer kaplayan ve hiçbir işlevi olmayan mobilya parçalarından uzak durulmalıdır. Yataklar sağlığa uygun yapıda seçilmelidir. Dolaplar eşyaların saklanmasına yetecek düzeyde olmalıdır.

 

            Görünüş ve işlev açısından bu şekilde değerlendirilen mobilyaların temizliği de çok önemlidir. Anti bakteriyel materyallerden yapılmış mobilya parçaları tercih edilmelidir. Çünkü aynı odayı farklı zamanlarda farklı kişiler kullandığı için temizliği oldukça önemlidir. Ahşapları kolay silinebilmelidir. Süit odalarda yer alan koltukların kumaşları da leke tutmayan ve kir barındırmayan kumaşlardan seçilmelidir. Kısacası otellerdeki mobilyalar konfor, hijyen ve görsellik açısından değerlendirilerek seçilmelidir.

 

 Otellerin Dekore Edilmesi

 

 Oteller sadece bir yatak, bir dolap demek değildir. Tatil amaçlı kullanılan otellerde görsellik oldukça önemlidir. Yataklar odanın en uygun köşesine yerleştirilmelidir. Aynalı konsol yatağın karşısına uygun düşen bir yere koyulabilir. Masa, sehpa ve süit odalardaki koltuklar odanın yapısına göre kullanışlı bölgelere yerleştirilebilir. Tatil amaçlı kullanılan otellerde görselliği farklı aksesuarlarla tamamlamak gerekmektedir. Mesela odalara, koridorlara çeşitli tablolar, seramik vazolar, çiçekler koyulabilir. Kahvaltı salonları aydınlık olmalı masalar rahatsız edecek kadar küçük olmamalıdır.

 

            İş toplantıları ve iş seyahatleri için tercih edilen otellerde de dekorasyon aynı derecede önem taşır. Bu tip otellerde tek fark toplantı odalarının da önemli yerinin olmasıdır. Toplantı odaları yapılan sunumları rahatlıkla görebilecek şekilde tasarlanmalıdır. Masa ve sandalyeler genellikle U şeklinde dizilmelidir. Yan yana dizilen masalar oturanların birbirlerini rahatsız etmeden oturmalarını sağlayacak şekilde dizilmelidir. Toplantı salonlarının havalandırma ve aydınlatması iyi sağlanmalı eşyalar da koyu renk seçilmemelidir.

 

            Otellerin mobilya seçimleri ve otel dekorasyon firmaları  için müşteri memnuniyetini önemli ölçüde etkileyen iki kavramdır. Ayrıntılı bilgi için http://www.tempoofis.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Acıbadem macunu satış fiyatı nedir?
Acıbadem macunu satın alacak kullanıcılar 64 TL’den başlayan fiyatlar ile datcaacibadem.gen.tr üzerinden...

Haberi Oku