Yazarlar Astroloji
Genel

Kentleşmede proje fırsatlarını yakalayın

29 Kasım 2016 Salı 16:03
Kentleşmede proje fırsatlarını yakalayın

 Kentleşmeye Devam Eden İstanbul

İstanbul çok fazla göç alması, iş olanaklarından dolayı tercih edilme oranı diğer büyük şehirlere göre daha fazla oluşundan. Üstelik birçok yere köprü vazifesi göre İstanbul'un tercih edilmesi normal bir durum. Fakat insan sayısının artması özellikle kentsel dönüşüm de bulunan İstanbul için yeni konut projelerinin başlama ihtiyacını ortaya çıkarıyor.

İstanbul'da yaşayan aileler eğer lokasyon olarak Avrupa yakasını tercih ettiyse daha çok site olarak adlandırabileceğimiz evleri seçerek, hem güvenli hem de ferah yerlerde yaşamak istiyorlar. Üstelik site tarzı konut projeleri de daha fazla aile için barınma ve yaşama imkanı sunduğundan Avrupa yakasında bu tarz projelere yer veriliyor.

Avrupa yakasında yapılan Başakşehir konut projeleri, Bahçeşehir konut projeleri, Bağcılar konut projeleri gibi daha çok site anlayışında kentleşerek birçok aile için ferah ve yaşanabilir bir yerleşim alanı halini aldılar. Fakat gün geçtikçe buradaki fiyatlar artmaya ve talep eğrisini yukarı çıkarmaya devam ediyor. Bu da gösteriyor ki bu lokasyonlara yaptığınız yatırımlar sizleri yanıltmayacak.

Metrobüsün Avcılar'dan sonra Beylikdüzü' ne kadar ulaşımının sağlanması, başlatılan ve devam eden metro çalışmaları Bahçeşehir konut projeleri için değer artışında rol oynuyor.

Metro ile ulaşımı kolaylaşmış olan Bağcılar içinde aynı şeyleri söylemek doğru olur. Bağcılar konut projeleri her geçen talebini arttırmakta.

Başakşehir konut projeleri daha eskiye dayanan bir geçmişi olup bu lokasyonda yapmış olduğu yeni ataklar ile değerini arttırıyor. Ulaşım rahatlığı özellikle insanların kullanabilecekleri alternatif ulaşım imkânları, yerleşim alanlarının seçilmesinde, o bölgenin değer artışı göstermesinde önemli bir etkendir. Sürekli bir koşuşturma içinde olduğumuzu düşünürsek de çok normal bir talep. Üstelik bu bölgelerde açılan yeni AVM, okul ve hastaneler Bağcılar, Başakşehir ve Bahçeşehir için değer artışına etkisini tartışmasız getiriyor.

Yatırım amaçlı veya yerleşim amaçlı Avrupa yakasında tercih edebileceğiniz bu lokasyonlar gün geçtikçe daha da değerleniyor ve yeni projeler içinde imkan sağlıyor. Bu lokasyonlar yeni alt yapı çalışmalarını, depreme dayanıklı binaların yapılışını ve zeminin sağlam oluşu ve gerekli testlerin yapıldığını düşünebileceğiniz ve tercih edebileceğiniz en başta bulunan lokasyonlar olmalı. Üstelik evinize gittiğinizde yürüyüş yapma imkânı bulabileceğiniz, spor merkezlerinin bulunduğu, çocuklar için parkların yapıldığı ve bu yeni konut projelerinin bu düzenleme çerçevesinde yapılıyor olması değerini daha da arttırdığını unutmamak gerekiyor.

 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Acıbadem macunu satış fiyatı nedir?
Acıbadem macunu satın alacak kullanıcılar 64 TL’den başlayan fiyatlar ile datcaacibadem.gen.tr üzerinden...

Haberi Oku