Yazarlar Astroloji
Genel

Hastalara Şifa İçin Hangi Dualar Önerilir?

12 Şubat 2017 Pazar 12:16
Hastalara Şifa İçin Hangi Dualar Önerilir?

Gerçek anlamda hasta olan ve çok şifa arayan kimseler için elbette hastalıklardan kurtulmak adına şifalı dualar bulunmaktadır.

 Bu duaları da Hz Muhammed’den öğreniyor ve uyguluyoruz. Şifa verici olan sadece Allah’a sığınmak ve ondan yardım istemek en doğru şey olacaktır ve onun dualarıyla birlikte ayakta durmak gerekecektir.

Bir takım zikirlerin yanında Kenzül arş duası faziletleri olarak da hastalıklardan kurtulabilirsiniz. Sadece hastalık değil birçok fazileti de bulunan bu duanın aç olan kişiyi giydirdiği, hasta olanlara şifa verdiği ve hastalar üzerine okunduğunda hastalığından kurtulduğu buyurulmuştur. Herhangi bir şeyden korkan kimse okuduğunda Allah o kimseyi, korktuğu şeyden emin kılmaktadır. Ayrıca hasta olan kimse bu duayı üzerinde taşıdığında kısa sürede iyileşebilmektedir. Borçlu olan borçtan kurtulur ve susayan kimsenin susuzluğu giderilir.

Bu duadan sonra bilinmesi gereken diğer bir kriter ise şifa duası meali olmaktadır. Tüm hastalıklar için şifa duasının okunması önemlidir. Hastalıklar için edilebilecek duaların arasında yeri ayrı olan şifa duası ile birlikte tüm hastalıklardan ve kötülüklerden Allah’a sığınmanız gerekir. Bu duanın yanında Hz Peygamberin de bir duası vardır ve ‘“Ezhib”l be”se Rabbin”nasi esfi ve entes”safi la sifae illa sifauke , sifaen la yügadiru sekama” şeklindedir. Birçok dua şekli vardır ama elbette şifa duasıyla Kenzül arş duasının yeri farklıdır.

Bir rivayete göre Aişe Hanım Hz Muhammed’in bir hasta getirişinde bu duaları ettiği bildirilmiştir. Anlamı ise ‘Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifa ver çünkü sen şifa vericisin. Senin vereceğin şifadan başka şifa bulunmamaktadır. Öyle bir şifa ver ki hiçbir hastalığı bırakmasın’ şeklindedir. Bu anlamda her iki dua da çok etkili ve tesirlidir.

 

Kaynak : Esmaül Hüsna

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Anaokulu Malzemeleri Satın Alırken Dikkat Edilmesi...
Firma olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz tüm ürünler kaliteli malzemeden yapılarak zevkinize ve ihtiyaçlarınıza...

Haberi Oku