Yazarlar Astroloji
Ekonomi:
Ekonomi

Trump'ın konuşması Dolar'ı çıkardı

01 Mart 2017 Çarşamba 08:58
Trump'ın konuşması Dolar'ı çıkardı

Amerika başkanı Donald Trump göreve geldikten sonra ilk kongre konuşmasını yaptıktan sonra doların bir anda artışı söz konusu oldu.Dolar konuşma sonrasında 3.61 liradan bir anda 3.65 lirayı gördü.

Dün kapanış saatlerinde 3.61 - 3.62 lira aralığında hareket eden dolar 3.6565 liraya kadar çıkarken, euro da 3.81-3.82 lira aralığından 3.8656 lira düzeyine kadar yükseldi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın göreve geldikten sonra Kongre'de yaptığı konuşmasında, Amerikan şirketlerinin ülke dışında yatırım yapmalarını zorlaştıracak kararlar alacaklarına değinen Trump, yakında şirketlere ve orta sınıfa yönelik vergi affını açıklayacaklarını belirtti. Trump, "Amerikan malı satın alıp, Amerikalılara iş vereceğiz" dedi ve ekledi:

"Ekonomi ekibim, Amerikan şirketlerine uygulanan vergi oranını düşürecek tarihi bir vergi reformu hazırlıyor. Bu yeni reform uygulamaya girince şirketlerimiz, her yerde ve herkesle rekabet edebilecek ve başarılı olabilecek. Bu reform kapsamında orta sınıf için yoğun bir vergi kolaylığı getireceğiz."

Trump, "Serbest ticarete güçlü bir şekilde inanıyorum, ancak bu adil bir ticaret olmalı" diye uyardı.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
o

Türkiye'den İran'a tren hattı kuruluyor

Haberi Oku