Yazarlar Astroloji
Ekonomi:
Ekonomi

Avrasya Tüneli'nin yeni ücreti açıklandı!

03 Ocak 2017 Salı 07:38
Avrasya Tüneli'nin yeni ücreti açıklandı!

Avrasya Tüneli gün itibariyle açılırken yeni ücretlerinin de belli olduğunu hatırlatmak isteriz. Otomobiller için 16.60 TL olurken Minibüsler için ise 24.90 TL olacağı açıklandı. Bu tarifenin ise sadece 1 Şubat 2018 yılına kadar geçerli olacağı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya Tüneli'nin 20 Aralık'taki açılışı sırasında, yılbaşına kadar geçiş ücretinin 15 TL olacağını ve bu süre içierisinde toplanacak paranın şehit ailelerine verileceğini açıklamıştı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'ndan Avrasya Tüneli geçiş ücretiyle ilgili açıklama geldi. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla 20 Aralık 2016 tarihinde açılışı yapılan Avrasya Tüp Tüneli'nden bugüne kadar 15 TL olarak uygulanan geçiş ücretlerinin tekrar belirlendiği kaydedildi.

İŞTE YENİ ÜCRETLER

Açıklama şöyle devam etti:

Tünelden geçiş ücretleri, 3 Ocak 2017 tarihi Saat 07.00 itibariyle otomobiller için 16.60 TL, minibüsler için 24.90 TL olarak uygulanacaktır.

Söz konusu ücretler 1 Şubat 2018 tarihine kadar geçerli olacaktır.

Açılışından bugüne kadar Avrasya Tüp Tüneli geçişlerinden elde edilen gelir ise daha önce açıklandığı üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından şehit ve gaziler için açılan hesaba aktarılacaktır.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
o

Türkiye'den İran'a tren hattı kuruluyor

Haberi Oku