Yazarlar Astroloji
Eğitim:
Eğitim

AÖF sınav sistemi zorlaşıyor: 4 yanlış, 1 doğru

24 Ekim 2016 Pazartesi 13:24
AÖF sınav sistemi zorlaşıyor: 4 yanlış, 1 doğru

AÖF tarafından bir kaç gün önce duyurulan yeni sistem değişikliğinde 4 yanlışın 1 doğruyu götüreceğinin açıklanması üzerine tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Açıköğretim üniversitesinde okumakta olan öğrencilerin cep telefonlarına bu hafta sonu gönderilen bir mesaj ile artık sistemin değiştiği ve 4 yanlış yapılması durumunda 1 doğrunun silineceği duyuruldu.

Bu yapılan duyu ile öğrenciler tepkilerini oldukça yüksek şekilde dile getirdi ve getirmeye devam ediyor.YÖK tarafından alınan bu karar sonrasında karar gereği şu açıklamalarda bulunuldu.

İşte alınan kararın açıklaması şue şekide olmaktadır;

2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltecek.
 

AÖF okumakta olan bir çok öğrenci Change.org üzerinden açmış oldukları kampanya ile bu kararın durdurulması ve iptal edilmesi hakkında bir yorumda bulundular.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ömer 1 yıl önce

bizler sınıftan ve hocadan uzak okumaya gayret eden aöf öğrencileri olarak zaten geçerli puanı almak için zorlanıyoruz bunlar insanı dahada zora götürüyor neyin peşindeler acaba...

o

Açıköğretim Sınavlarına Hazırlanma
Açıköğretim öğrencileri güz ve bahar dönemi olmak üzere her yıl 2 adet arasınav ve 2 adet dönem sonu...

Haberi Oku