Yazarlar Astroloji
Dünya:
Dünya

Hapishane'de mahkumlar görevlileri rehin aldı

02 Şubat 2017 Perşembe 07:45
Hapishane'de mahkumlar görevlileri rehin aldı

Amerika'nın Delaware eyaletinde yaşanan olayda hapishanedeki mahkumlar çalışmakta olan 4 görevliyi rehin aldıkları açıklandı. Rehin alma nedenleri olarak ise başta hapishane koşulları olurken bir diğeri ise Trump'ın başkan olması olarak açıkladılar.

ABD'nin Delaware eyaletinde 4 hapishane görevlisini  rehin alan mahkumlar, eylemlerine gerekçe olarak "hapishane koşullarını" ve  "Donald Trump'ın başkan olmasını" gösterdi.

Delaware eyaletindeki James Vaughn Hapishanesinde meydana gelen olayda  mahkumlar önce 4 görevliyi rehin aldı. Birkaç saat arayla 2 görevliyi serbest  bırakan mahkumların eylemlerine devam ettiği kaydedildi.

Yaklaşık 100 mahkumun barındığı C bölgesindeki bazı mahkumların  tahliye edildiği olayda, güvenlik görevlileri ile çalışanları rehin alan  mahkumlar arasındaki görüşmelerin sürdüğü bildirildi.

Rehin alma olayının ilk saatlerinde yerel News Journal in Wilmington  gazetesine telefonla ulaşan mahkumlar, eylemlerine gerekçe olarak "hapishanedeki  koşullar ile eğitim imkanlarının yetersizliğini" ve "Donald Trump'ın başkan  olmasını" gösterdi.

"Donald Trump. Yaptığı her şey. Onunla kurumdaki işlerin daha kötüye  gideceğini biliyoruz." ifadelerini kullanan bir mahkum, hapishanedeki koşulların  iyileştirilmesi taleplerini dile getirdi.

Olayın ardından giriş çıkışlara kapatılan hapishanedeki olağanüstü  durumun devam ettiği bildirildi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
o

Adrian Galloway tarafından skandal açıklama
Pentagon Sözcüsü Binbaşı Adrian Galloway “Münbiç karşılıklı işbirliğiyle halledilebilir, çözüm...

Haberi Oku