Yazarlar Astroloji
Dünya:
Dünya

Fransa'da 4 cami kapatıldı!

03 Kasım 2016 Perşembe 07:26
Fransa'da 4 cami kapatıldı!

Fransa'da camiler kapatılmaya devam ediyor ve Fransa içişleri bakanı olan Bernard Cazeneuve yaptığı açıklamada Cumhuriyet değerlerine akırı radikal ideolojiyi yaydığı gerekçesiyle 4 camiyi daha kapattırdı.

Fransa'nın yürürlüğünde yer almakta olan olağanüstü hal yasasının 8.maddesinde yer alan şiddet,nefret ve terörü körükleyen ibadet eylemlerinin kapatılması ile ilgili bir yetki yer almasından ötürü yola çıkanb içişleri bakanlığı 4 camiyi daha kapattı.

Fransa'nın içişleri bakanı olan Bernard Cazeneuve tarafından yapılan bir yazılı açıklama ile "Kamu güvenliğini tehdit ettiği ve Cumhuriyet değerlerine aykırı radikal ideolojiyi yayan toplantılar düzenlendiği gerekçesiyle les Yvelines, en Seine-Saint-Denis ve le Val-de-Marne bölgelerindeki 4 cami idari kararla kapatılmıştır" denildi.

Fransa'da cami kapatma ilk kez olmuyor ve 2015 yılının Aralık ayından bu yana toplamda 20'den fazla cibadet hane bu 8.madde gerekçesi ile kapatıldı.Bu durumu tetikleyen ise 13 Kadım 2015 günü Paris'te 6 farklı noktada terör saldırılarının olması ve bu saldırılarda 130 kişinin hayatını kaybetmesi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Adrian Galloway tarafından skandal açıklama
Pentagon Sözcüsü Binbaşı Adrian Galloway “Münbiç karşılıklı işbirliğiyle halledilebilir, çözüm...

Haberi Oku